Economics serving society

M1 and M2 lists (APE)

2019/2020 - Analyse et Politique Economiques

Master 1 (M1) APE

JPEG - 114.1 kb

ABAY Tuna
ALLA Ariane
BARZOLA POMA — HILD Nathan
BELAICH Thomas
BERGOUNHON Flora
BEZY Thomas
BHERING Davi
BOUISSET Pauline
BRUNEL Clara
BUCKDAHN Anna-Maria
CHANEY Antoine
CITRON Raphaël
CORBERAND Julie
CORNEJO Andrea
DARASSE Mila
DE FORNEL Charles
DOINO Ruggero
DOSHI Shemal Shrenik
DUPHIL Camille
DURRER DE LA SOTA Carmen
ELISEEVA Vitaliia
ESPIC Aurélien
FABRE-VERDURE Alice
GARDETTE Clémence
GATI Zakaria
GHOSTINE ABI NASSIF Loïc
GONZALEZ FUENTES María José
GUEGUEN Guillaume
GUESDON Tristan
HADJALI Danyl
HERRERA RODRIGUEZ Mario
JACQUEMIN Gauthier
JAIN Prateek
KAMEL Donia
KAPLAN Emre
LABRUE Lorine
LAMOTHE Maïté
LIU Yiwen
LUQUE Oihana
MARULLAZ Carole
MASSEI Thaïs
MAXIMIN Elena
MAYAUX Damien
MODIN Johan
MOLLALIOGLU Anna
MONTOYA María
MORIOKA Takamasa
NGUETSOP MELAGA Franck
OLIVEIRA Florentine
PALUSKIEWICZ Luc
PAZOS Rodrigo
PERDEREAU Yann
PIROT Maxime
POUDEVIGNE Marius
POUX César
REBEYROLLES Simon
REBOUÇAS CASTELLO BRANCO João
RIBLIER Venance
RUCHETON Keyvan
SAUVÉ Nawel
SAVARY Kévin
SINGH Divyangna
SPITZER Natacha
SRIVASTAVA Prachi
TEULIERE Louis
VANUKURI BALASAISUBRAHMANYESWARA Reddy
VATIMBELLA Balthazar
VERRIER Tom
WARGON Raphaël
YAO Qinkun
YOUINOU Eva

...............................
Master 2 (M2) APE

JPEG - 80.5 kb

AHMED Anique
ALLUYN-FRIDÉ Eloïse
AMPUDIA VICENTE David
AN David
ASTRUC - LE - SOUDER Mael
BABIN Paul
BISHNOI Shivangi
BURQ François
CAKIR Bayram
CAPITAINE Aymeric
CHABIN Xavier
CHAILLOUX Maëva
CHAMPALAUNE Pascale
CHAUDHARY Nidhi
CHERITEL Côme
CHIOCCHETTI Alice
DAVOINE Francois
DEFRASNE Charlene
DEGALLE Lisa
DEMURGER Clémence
DONNAT Helene
ELGODJAM Ben
ELINA Eustache
ENGUEHARD Joseph
FLESKES Nicole
FLORES VALENCIA Jesus Alberto
GERARD Nicolas
GOEDDE Julius
GRESSET Lorris
GROLL Dorian
GROUSSON Mattania
HAINNAUX Camille
HARTWIG Jacob
HENGEL Moritz
HERMAN Clément
HERNANDEZ Lucas
HERNANDEZ Laura
HUANG Yuchen
HULEUX Raphaël
IVARS Juan Sebastián
JEAN Simon
JOSHI Mridul
JOUDON-WATTEAU Charles
KALK Andrei
KALTENBACH Suzanne
KARDASLAR Berfin
KRAKOVITCH Nicolas
LABROUSSE Charles Louis Claude Bernard
LAMPROYE Sébastien
LEBOT Cassandre
LECLAIR Blaise
LEON GOMEZ Carlos Raul
LEPAULT Claire
LOGEART Rosanne
MALMBERG Selma
MAXIMOVA Margarita
MEDELLIN Juan Camilo
MICHELINI Sidney
MINNELLA Hugo
MOHANTY Purushottam
MORENO Heddie
MURILLO TABORDA Diego Alejandro
NEDJAR CALVET Sarah
OBSER Justine
OLAVE CRUZ Isac Antonio
PASTORE Thomas
PERL Maximilian
PERNIN Alexandre
PHAN Dang Duy Anh
PINILLOS PERDOMO Juliana Maria
RASMUSSEN Krister
RASTOGI Divyanshi
ROUX Baptiste
SAGOT Juliette
SALAMITOU Nicolas
SANCHEZ ORDONEZ Daniel
SANNIKOV Savva
SATPATHY Aviman
SCHMUTZ Benjamin
SHERIDAN Alexandra
SINCI Ülkem
SINGH Manpreet
SIRUGUE Louis
SODANO Alice
TAGADE Abhijit
TAN PEIAO
UGINET Pierre
VAN DER LANDE William
VIE Aymeric
WARHEM Victor
WERNER Sven
WOLLNY Laura
XIAO Yinan
ZAPPALA Guglielmo